Browar PINTA 2020 – liczby

Tags

Posted in Blog

Browar PINTA 2020 – liczby

Koniec końców, rok 2020 okazał się bardzo dobry dla PINTY.

Zanim jednak odeślemy ostatnie 12 miesięcy do historii, zostawimy tu trochę informacji dla statystycznego porządku.
Jeśli w poprzednich latach mówiliśmy, że nasze warzelnie nie stygły, to w tym śmiało możemy powiedzieć, że rozpaliliśmy w Wieprzu ogień!
W całym 2020 roku uwarzyliśmy w sumie 93 różne piwa w ilości ponad 21 tys. hl – więcej o 3 tys. hl niż rok wcześniej. Mówiąc dosadniej, gotowaliśmy w tym roku max tego co mogliśmy – a Wy to wszystko wypiliście! Aż 65 spośród wszystkich piw to premiery, w tym 29 kooperacji – krajowych (17) i międzynarodowych (12). Warzyliśmy głównie ale (79,2%) a potem lagery (13,0%) i kwasy (7,8%). To był rok PINTA CAN – zakup własnej linii pozwolił nam na wysłanie do sklepów niemal pół miliona puszek wypełnionych głownie najmocniej chmielonymi ipkami z serii Hazy Disco, PINTA Collab PL i Hoppy Crew. Mimo niemożności wyjazdów na zagraniczne festiwale, pięknie urósł nam eksport – w 2020 roku wysyłaliśmy PINTĘ do 21 krajów a najdalsze kierunki to Australia i Chiny. Magazyn PINTY w tym roku pobijał swój rekord kilkakrotnie. Obecnie nasz max to wysłanie 121 palet (cztery i pół tira) w jeden dzień!
Najchętniej wypijaną przez Was PINTĄ niezmiennie od 2011 roku pozostaje Atak Chmielu – w 2020 roku stanowił niemal 20% całej naszej produkcji. Poza Atakiem w TOP 5: Pierwsza Pomoc, A ja pale ale, Modern Drinking i Hazy Morning. Nasze „klasyki” stanowiły w tym roku niemal 75% produkcji i to dla nas powód do wielkiej satysfakcji. Kolejny to Wasz ogromny apetyt na bezkompromisowo chmielone hejzi ipki, których udział w naszym warzeniu sięgnął niemal 9%. W sezonie letnim nie nadążaliśmy z rozlewem Beskidów a piwa w serii PINTA Miesiąca – mimo pandemicznych turbulencji – zdobyły nowych fanów. W ciągu 12 miesięcy spożytkowaliśmy 16 ton chmielu z Europy, USA, Australii i Nowej Zelandii. I w tym temacie ciągle się rozkręcamy.
Niestety, z powodu lockdownów i towarzyszącej im niepewności, radykalnie zmniejszyliśmy naszą aktywność w terenie. Odwiedzaliśmy puby i sklepy promując nowości – jak serię PINTA Collab PL, ale festiwale i międzynarodowe kooperacje 2k20 pozostaną w naszej pamięci jako seria czarnych dziur pochłaniających kolejne z zaplanowanych soczystych piwnych wypadów po Polsce, Europie, USA i Azji. Po raz pierwszy od 2016 roku nie ruszyliśmy w trasę PINTA Hop Tour.
Na szczęście w sezonie na brak zajęcia nie mogła narzekać ekipa AUTO PINTA a w naszych wspomnieniach szczególne miejsce zajmuje weekend w Chrzanowie.
W nadchodzącym roku, zgodnie z Waszym życzeniem, szykujemy postój specjalny AUTO PINTY w Olsztynie!
PINTA Wrocław zdecydowanie okrzepła jako część tego pięknego miasta a w miesiącach gdy można było serwować piwo i posiłki przeżywała rekordy frekwencji, dzięki czemu czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień okazały się nawet bardziej pracowite niż w 2019 roku. Dziękujemy!
PINTA Warszawa po miesiącach przygotowań i zbierania pieczątek, w listopadzie 2020 uzyskała pełną gotowość do Hucznego Otwarcia.
Teraz czekamy już tyko na odblokowanie gastronomii.
Budowa PINTA Barrel Brewing jest zaawansowana w ok. 80%. Budynek już stoi i zaraz po Nowym Roku rozpoczniemy montaż instalacji a krótko potem wyposażenia, w tym warzelni i zbiorników. Planowane otwarcie pozostaje bez zmian – II kwartał 2021 roku.
W 2020 roku zrealizowaliśmy też jedną obietnicę – firmowy Sklep w Browarze PINTA, otwarty od poniedziałku do soboty i wypełniony butelkami i puszkami – klasykami i nowościami z naszej oferty. Końcem roku, Sklep w Browarze PINTA zyskał też wersję online www.browarpinta.pl/sklep z wyborem szkła, odzieży i użytecznych gadżetów od PINTY.
Nasze codzienne starania zostały tez oficjalnie docenione – w styczniu dowiedzieliśmy się, że użytkownicy RateBeer uznali polską PINTĘ za jeden z 50 najlepszych browarów na świecie.
Natomiast końcem roku poznaliśmy wyniki 13 już rankingu magazynu Press z którego wynika, że rzemieślnicza PINTA po raz pierwszy w historii pojawiła się w zestawieniu 10 najmocniejszych marek piwa w Polsce. Po zsumowaniu i analizie niemal 100 milionów artykułów i publikacji w prasie i internecie, okazało się także, że świadomość i stosunek do marki PINTA wśród internautów i czytelników prasy stawia nas na 393 miejscu w zestawieniu 500 najmocniejszych marek w Polsce w ogóle.
Jeśli podsumowujemy rok, nie sposób ograniczyć się tylko do piwa. PINTA to ludzie! Całej naszej załodze należą się ukłony za to, ile godzin przepracowali na naszej warzelni, fermentowni, magazynie czy w biurze. To dzięki ich pracy, w dzień i w nocy, mogliście w tym roku sięgać po PINTĘ tak często. Dziękujemy im za każdą przepracowaną godzinę!
Ogromne podziękowania ślemy także do armii fachowców i pasjonatów, dzięki którym mogliście sięgnąć po PINTĘ – do właścicieli sklepów, pubów i hurtowni. Wasze zdrowie!
A to wszystko nie byłoby możliwe bez Waszego apetytu na PINTĘ. Bardzo, bardzo dziękujemy!
Teraz przed nami nowy rok, który zapowiada się szczególnie: w maju 2021 będziemy świętowali 10-lecie PINTY. Mamy nadzieję, bez przeszkód, abyśmy spotkali się wszyscy razem na hucznej imprezie jaką szykujemy w Wieprzu. Uznaliśmy także, że to najlepszy czas na rebranding. To średnio fajne słowo oznacza, że Wasze ulubione piwa zyskają odświeżone etykiety. Zdajemy sobie sprawę z powagi tematu, ale jesteśmy święcie przekonani, że po 10 latach jesteśmy naszemu browarowi winni trochę nowych ciuszków. Będzie dobrze!
Na zdrowie!
Grzesiek, Marek, Ziemek.

Udostępnij

Zacznij pisać i naciśnij Enter, aby wyszukać

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.